O nas

Kika słów o Księdze Przygód

O tym kim jesteśmy i dlaczego stworzyliśmy nasze przedszkole i żłobek

Profil naszych placówek nakierowany jest na edukację wielojęzyczną, dzięki której dzieci wykorzystują nieograniczone możliwości poznawcze swojego mózgu na wczesnym etapie rozwoju oraz włączają się w działania i interakcje społeczne, poznając przy tym kultury różnych narodów

Nasze sale nauki i zabaw

[w przygotowaniu]

Każde dziecko w chwili urodzenia ma znacznie większą potencjalną inteligencję, od tej którą Leonardo da Vinci wykorzystał w swoich dziełach i projektach.

— Glenn Doman

Dzieci będą pamiętać cię nie dzięki rzeczom materialnym, które im zapewniłeś, ale dzięki uczuciom, którymi je obdarzyłes.

— Richard L. Evans


Języki

Przez pryzmat przyswajania języków obcych, dziecko poznaje kulturę i zwyczaje innych narodów, uczy się poszanowania i tolerancji oraz odczuwa ciągłą potrzebę odkrywania coraz to nowych zjawisk.

Pedagodzy

Zaspokojenie potrzeb poznawczych, a także rozbudzanie ciekawości świata – to zadanie, przed którym stają nauczyciele. Doświadczeni, pełni zaangażowania i zawodowej pasji pedagodzy dołożą wszelkich starań, aby Państwa dzieci były w naszym przedszkolu szczęśliwe.

Odkrywanie

Językowe Przedszkole Niepubliczne „Księga Przygód” powstało z myślą stworzenia dla dzieci miejsca wyjątkowego, w którym mały człowiek będzie czuł się nie tylko bezpieczny i akceptowany, również po to, by pokazać dzieciom piękno otaczającego świata.

Zabawa

Zarówno przedszkole, jak i żłobek mają profil językowy, a programy realizowane przez nauczycieli nastawione są na wielokierunkowy rozwój dziecka poprzez „mądrą” zabawę.

Zadania

W pracy z dziećmi realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego na podstawie programów edukacyjnych oraz programy autorskie. Natomiast w żłobku realizujemy propedeutykę poznawania różnych zjawisk poprzez zabawę, sztukę, muzykę, elementy czytania globalnego oraz kontakt z językiem obcym.